Menu

Święta

Niedziela, XX Tydzień zwykły
Rok C, I
Dwudziesta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2155

Statystyki

LEKCJA EKOLOGII

Mamy się czym pochwalić – mówi Maria Duchnik, podinspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Gminy w Górowie Iławeckim. - Już w 1996 roku wystartowaliśmy z organizacją festynu „Bocianie lato w Żywkowie” rozpoczynającego sezon letni na terenie naszej gminy. Z roku na rok impreza się rozwija. Do organizacji wydarzenia włączył się RDOŚ w Olsztynie, PTOP, a także pozyskaliśmy środki z WFOŚiGW w Olsztynie. Festyn to doskonała okazja do promocji naszej rodzimej przyrody - dodaje.

- W tym roku też nie próżnowaliśmy, ponieważ rozpoczęliśmy współprac z Towarzystwem na rzecz Ziemi w ramach projektu 100% Natury, dzięki czemu na antenie Telewizji Polskiej można było zobaczyć krótki film o Ostoi Warmińskiej, kręcony w Żywkowie i okolicach – tłumaczy Maria Duchnik. – Projekt – „Znak Natury” to kolejne zadanie realizowane w celu promocji obszarów Natura 2000, którego celem jest przybliżenia społeczeństwu idei sieci obszarów naturowych, przełamania stereotypów i tematów tabu.

Lekcje z zakresu edukacji ekologicznej prowadzone są też podczas specjalnych zajęć. W Pieszkowie w takim spotkaniu uczestniczyło ostatnio 50 uczniów. Tym razem tematem przewodnim była segregacja odpadów.

Lekcja odbyła się w ramach projektu sołectwa „Pieszkowo – nasz czysty zakątek”. Zadanie realizowane było od sierpnia do końca października. Spotkania dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Olsztynie. Wcześniej w ramach zadania zorganizowano akcję sprzątania okolicy. Zorganizowano także spotkanie w świetlicy wiejskiej na temat segregacji odpadów u źródła, a Pieszkowo wzbogaciło się o 10 drewnianych koszy ulicznych.


 


Galeria

Powrót

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

niedziela,
18 sierpnia 2019

(230. dzień roku)

Pogoda

Zegar

Sonda

Jak często modlisz się do Ducha Świętego?

Bardzo często

Często

Czasami

Rzadko

Bardzo rzadko


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego