Menu

Święta

Niedziela, XX Tydzień zwykły
Rok C, I
Dwudziesta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2309

Statystyki

KLUB CZTERECH ŻYWIOŁÓW

 

W II semestrze roku szkolnego 2013/2014 uczniowie klas I –III po raz pierwszy uczestniczyli w realizacji projektu przyrodniczego o nazwie "Klub czterech żywiołów”. Program przygotowany został przez Wydawnictwo Nowa Era oraz Polską Grupę Energetyczną.

Głównym celem projektu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych uczniów, promowanie postaw ekologicznych, rozwijanie ciekawości świata, chęci dociekania, badania i eksperymentowania.

Zajęcia Klubu mają na celu pokazać dzieciom jak fascynujący jest świat przyrody - tej bliskiej za oknem i tej nieco dalszej - a także uzmysłowić im, dlaczego warto troszczyć się o środowisko naturalne

i jak to robić na co dzień.

Każdy Klubowicz posiada legitymację Strażnika Żywiołów, w której gromadzi naklejkowe punkty i odznaki-sprawności. Dodatkową zachętą do wykonania trudniejszych zadań są naklejki z rangami Mistrz i Arcymistrz. Celem każdego ucznia jest zebrać odpowiednią liczbę punktów oraz co najmniej cztery sprawności z każdego z czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi.

Na uwagę zasługuje wielkie zaangażowanie dzieci i zdrowa rywalizacja w zdobywaniu poszczególnych sprawności. Dzieci bardzo chętnie podejmują nowe naukowe wyzwania i doskonale się przy tym bawią.

Udział w projekcie to niebywała okazja, by w niekonwencjonalny, ciekawy sposób zdobywać wiedzę na temat otaczającego nas środowiska.

 

Danuta Kaczyńska

Małgorzata Kinal

 

Halina Stankiewicz 

Galeria

Powrót

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

niedziela,
18 sierpnia 2019

(230. dzień roku)

Pogoda

Zegar

Sonda

Jak często modlisz się do Ducha Świętego?

Bardzo często

Często

Czasami

Rzadko

Bardzo rzadko


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego