Poniedziałek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

20.VI.2008 -koniec roku szkolnego 2007/2008.Tego dnia pożegnaliśmy też klasę VI, która przygotowała piękny program arystyczny. Przeszkodziła im trochę awaria magnetofonu, ale najważniejszy był trud i serce włożone w przygotowane  przedstawienie.

Fragment z Komunikatu z 344. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z 17-18 czerwca 2008

W perspektywie końca roku szkolnego pasterze Kościoła dziękują wszystkim nauczycielom, rodzicom, katechetom i uczniom. Szczególną wdzięczność wyrażają za harmonijną współpracę wychowawczą, służącą kształtowaniu młodego pokolenia, które podejmie odpowiedzialność za losy Ojczyzny i Kościoła. Wyrażając nadzieję, że formacja religijna znajdzie także swój wyraz podczas wakacji, biskupi zachęcają w szczególności do trwania w modlitwie jednoczącej z Ojcem Świętym i uczestnikami 23. Światowego Dnia Młodzieży w Sydney. Pasterze Kościoła wyrażają serdeczną wdzięczność dla wszystkich kapłanów i katechetów zaangażowanych w organizowanie wakacyjnego duszpasterstwa młodzieży i dzieci.

Okres wakacji stanowi dla wielu naszych wiernych, zwłaszcza rolników, czas wytężonych prac żniwnych. Wyrażając swą więź w modlitwie biskupi zawierzają wszystkich Maryi, Matce nadziei, i obejmują swym błogosławieństwem zarówno pracujących, jak i tych, którzy korzystają z zasłużonego odpoczynku.

Wójt naszej Gminy żegna również klasę VI.