¦więta

Uroczysto¶ć ¶w. Józefa, Oblubieńca Naj¶w. Maryi Panny

Liczba wy¶wietleń strony:

Wyjazd do Medzugorie, który odbył się w dniach 29.07-10.08 rozpoczeliśmy przejazdem do miejscowości Bolesławów. Znajduje się tam piękne sanktuarium Św. Józefa, patrona rodzin. Spędziliśmy tam noc a następnego dnia wyruszyliśmy w dalszą część podróży. Dojechaliśmy do stolicy Węgier, Budapesztu. Tam przewodnik oprowadził nas po tym pięknym mieście. Po pysznym obiedzie w jednej z restauracj Budapesztu, wyruszyliśmy dalej. Wczesnym wieczorem dojechaliśmy do naszych noclegów, które znajdowały się nad Balatonem. Kolejnego dnia poszliśmy na plaże, gdzie każdy spędził miło czas. Po kilkugodzinnym odpoczynku poszliśmy na obiad do jednej z tamtejszych restauracji. Po obiedzie odbyła się Msza Święta polowa a po niej każdy z uczestników wyjazdu miał czas wolny. Następnego dnia rano wyjechaliśmy z Węgier. Jechaliśmy przez piękne góry Dynarskie, oglądając przy tym cudowne widoki. Późnym wieczorem dojechaliśmy do Medzugorie. Po zjedzeniu obiadokolacji każdy udał się do swojego pokoju gdzie spędził kolejne siedem dni. Przez pierwsze cztery dni braliśmy udział w Festiwalu Młodych, czyli Mladifeście. To było cudowne przeżycie. Były tańce, śpiew, zabawa, ale także modlitwa, która każdy przeżywał na swój sposób. Było tam po prostu jak w raju. Podczas trwania festiwalu, byliśmy pierwszego dnia na Objawieniu Matki Bożej, które odbyło się u podnóża Góry Objawień, przy niebieskim krzyżu, natomiast trzeciego dnia weszliśmy na wymienioną wcześniej górę. Po festiwalu, czyli piątego dnia pobytu w Međugorie, o świcie wyruszyliśmy na Górę Kriżevac. Po drodze odmawialiśmy stacje drogi krzyżowej. Na szczycie każdy pomodlił się na własny sposób i zeszliśmy z powrotem na dół. Po południu, tego samego dnia, pojechaliśmy na wodospady Kravica, gdzie spędziliśmy miło popołudnie. Następnego dnia pojechaliśmy nad Morze Adriatyckie, a dokładnie do Neum. Najpierw wybraliśmy się na rejs statkiem po pięknych, błękinych wodach Adriatyku. Dopłyneliśmy na wyspę, gdzie była restauracja. Zostaliśmy tam na godzinę, aby każdy mógł skosztować tamtejszych potraw lub wykąpać się na około 20 metrach głębokości. Później wróciliśmy na plażę i spędziliśmy tam resztę popołudnia. Po powrocie odbyła się uroczysta kolacja pożegnalna, ponieważ następnego dnia rano wyjechaliśmy z Medzugorie do miejscowości Zadar, nad Morzem Adriatyckim. Gdy dojechaliśmy na miejsce, rozłożyliśmy się wszyscy na plaży, gdzie zostaliśmy do godziny 01:00 w nocy. Było to dość ciekawe przeżycie, spędzić noc na plaży i wszystkim się bardzo spodobało. Z Zadaru wyruszyliśmy prosto do Polski. Kolejną noc spędziliśmy w Bolesławowie, na południu Polski. Kolejnego dnia rano pożegnaliśmy się z tym miejscem i wieczorem byliśmy już spowrotem w Pieszkowie. Każdy bardzo dobrze przeżył tą podróż w miłej atmosferze. :)

Mladifest

Kriżevac

Neum

• 󳱿¶ć‡

Jak często modlisz się do Ducha ¦więtego?

DĽwięk

Brak pliku dĽwiękowego