Wtorek, XXV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Dnia 11.VI.2008 r. ks.bp.Jacek Jezierski udzielił sakramentu bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii.Sakrament przyjęło 18 osób.Dziękuję młodzieży za całoroczne przygotowanie ,za pomoc w kościele.Bóg zapłać za dar ołtarza.Kielich do udzielania KomuniiŚw.pod dwiema postaciami

Każdy dar jest równocześnie zadaniem. Otrzymana godność, przywilej, wyróżnienie czy odznaczenie, zawsze wiążą się z zadaniem, z którego trzeba się wywiązać. Zobowiązują człowieka do pokazania, iż godność otrzymana nie jest pomyłką.

Sakrament bierzmowania również jest zadaniem. Udzielenie się Ducha Świętego, udoskonalenie podobieństwa do Chrystusa Kapłana, Proroka i Króla zobowiązuje do dziękczynienia i do kroczenia drogą zbawienia. Na wyniesienie trzeba po prostu odpowiedzieć pobożnym życiem, apostolstwem, służeniem bliźnim i udziałem w liturgii dla uświęcenia i wspólnego wielbienia Boga. We Wstępie do Obrzędów bierzmowania czytamy na ten temat: “Namaszczenie krzyżmem i słowa, jakie mu towarzyszą, wyrażają skutki daru Ducha Świętego. Przez namaszczenie wonnym olejem ręką biskupa ochrzczony otrzymuje niezniszczalny charakter, znamię Pańskie, razem z darem Ducha Świętego, który doskonalej upodabnia do Chrystusa i udziela mu łaski rozszerzania wśród ludzi dobrej woni” .

Młodzież pomagała przez cały rok.Zdjęcie przedstawia ich pracę przed świętami Bożego Narodzenia.

Liturgia Słowa

Udzielanie sakramentu

Eucharystia

Po bierzmowaniu młodzież poprosiła biskupa do wspólnego zdjęcia