Piątek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa albo wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza Morea

BÓG RODZI SIĘ, W KAŻDYM Z NAS

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2016 r. przy świątecznej scenografii zebrali się uczniowie nauczyciele, rodzice, ksiądz proboszcz. Jasełka w wykonaniu uczniów klasy piątej i czwartej przypomniały istotę Świat Bożego Narodzenia. Młodzi aktorzy w przekonujący sposób podkreślili, że święta powinny być przede wszystkim czasem miłości, przebaczenia i wspólnoty z drugim człowiekiem, a nie pogonią za tym, co oferuje współczesny konsumpcyjny świat. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami.

Na koniec jasełek ks. Leszek Wojcinowicz złożył wszystkim świąteczne życzenia oraz podzielił się opłatkiem z gospodarzami klas. Z opłatkiem w ręku w świątecznym nastroju uczniowie z wychowawcami rozeszli się do swoich sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu szkolnych jasełek: rodzicom, p. Pauli Gower, p. Joannie Tobisz oraz p. Sławkowi Kucharowi.

M. Borodzicz

piątek,