Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu.
W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia", który świętujemy 25 listopada.

W tym roku uroczystość ta zbiegła się ze szkolnymi Andrzejkami i dlatego nie trwała zbyt długo. W tym dniu dzieci z klas młodszych przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Każda klasa przyozdabiała sylwetki misiów wycinankami, bibułą czy też innymi materiałami. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach z misiami i chustą animacyjną Na pamiątkę wszyscy zrobili zdjęcia ze swoimi misiami.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej