Menu

Święta

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
300

Statystyki

 

 

 

 

Już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele Szkoły Filialnej w Pieszkowie, włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Świętowanie rozpoczęto od zajęć o prawach dziecka. Wszystko po to, aby przypomnieć dzieciom, że mają swoje prawa, które powinny być przez wszystkich zawsze przestrzegane. Rozmawiano o instytucjach i osobach pomagającym dzieciom.

Na zajęciach plastycznych uczniowie w grupach tworzyli plakat skierowany do osób dorosłych, który miał wskazywać konieczność respektowania praw dziecka. Prace uczniów wyeksponowano na korytarzu szkolnym, tworząc swoisty „korytarz praw dziecka”.

W ubiorach uczniów i nauczycieli dominował kolor niebieski- symbol praw i wartości, które zawsze powinny być przestrzegane.

Było dużo radości i uśmiechu w czasie „wesołych” przerw śródlekcyjnych, podczas których uczniowie brali udział w przygotowanych dla nich zabawach i konkurencjach.

Przeprowadzono pedagogizację rodziców na temat” Prawa dziecka.”

Przez kilka dni cała społeczność naszej szkoły żyła prawami dziecka i z radością uczestniczyła w różnych inicjatywach dając wspaniały wyraz rozumienia idei praw dziecka.

 

 

 

 

 

M. Borodzicz

Powrót