Poniedziałek, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

W niedzielę 18 maja w kościele parafialnym w Pieszkowie przystąpiło po raz pierwszy do Komunii świętej 14 dzieci. Przygotowane przez panią katechetkę Marię Pelc i rodziców dzieci uczestniczyć mogły w sposób pełny we Mszy św.

Nasze uczestnictwo w Eucharystii powinno być świadome, tzn. winniśmy mieć świadomość tego faktu, że przez Chrzest staliśmy się uczestnikami kapłaństwa Chrystusa i zostaliśmy zaproszeni do udziału w celebracji liturgii; czynne, tzn. przejawiające się we wspólnym śpiewie, recytacjach, dialogach, postawach; pełne , czyli polegające na przyjęciu czystym sercem słowa Bożego (zob. drugą formę aktu pokutnego) i Chrystusa w Komunii Świętej oraz polegające na realizacji skutków sakramentalnych w codziennym życiu. Mamy łączyć naszą celebrację liturgii (wszyscy celebrujemy pod przewodnictwem kapłana) z naszym postępowaniem poza liturgią, poza świątynią. Mamy iść z kościoła i opowiadać, jak dobry jest Pan, jak "wielkie rzeczy nam uczynił" (por. Łk 1,49) oraz starać się o nowe dobre czyny, z którymi przyjdziemy na następną Mszę Świętą.-Uczestnictwo wiernych we Mszy Świętej według wskazań Episkopatu Polski (9.03.2005).

Wspieraliśmy wszyscy te dzieci naszą modlitwą, aby były zawsze wierne Temu, Którego przyjęły do swoich serc, aby Jezus w Komunii był ich jak najczęstszym gościem.

Wyznanie wiary składane przez dzieci

Liturgia Słowa

Długo oczekiwany moment przyjęcia Chrystusa do swojego serca.

poniedziałek,
20 listopada 2017

Maryja jest naszą potężną wspomożycielką

wierzę w to z całego serca,doświadczam Jej wstawiennictwa bardzo wyraźnie