Menu

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
3486

Statystyki

W niedzielę 18 maja w kościele parafialnym w Pieszkowie przystąpiło po raz pierwszy do Komunii świętej 14 dzieci. Przygotowane przez panią katechetkę Marię Pelc i rodziców dzieci uczestniczyć mogły w sposób pełny we Mszy św.

Nasze uczestnictwo w Eucharystii powinno być świadome, tzn. winniśmy mieć świadomość tego faktu, że przez Chrzest staliśmy się uczestnikami kapłaństwa Chrystusa i zostaliśmy zaproszeni do udziału w celebracji liturgii; czynne, tzn. przejawiające się we wspólnym śpiewie, recytacjach, dialogach, postawach; pełne , czyli polegające na przyjęciu czystym sercem słowa Bożego (zob. drugą formę aktu pokutnego) i Chrystusa w Komunii Świętej oraz polegające na realizacji skutków sakramentalnych w codziennym życiu. Mamy łączyć naszą celebrację liturgii (wszyscy celebrujemy pod przewodnictwem kapłana) z naszym postępowaniem poza liturgią, poza świątynią. Mamy iść z kościoła i opowiadać, jak dobry jest Pan, jak "wielkie rzeczy nam uczynił" (por. Łk 1,49) oraz starać się o nowe dobre czyny, z którymi przyjdziemy na następną Mszę Świętą.-Uczestnictwo wiernych we Mszy Świętej według wskazań Episkopatu Polski (9.03.2005).

Wspieraliśmy wszyscy te dzieci naszą modlitwą, aby były zawsze wierne Temu, Którego przyjęły do swoich serc, aby Jezus w Komunii był ich jak najczęstszym gościem.

Wyznanie wiary składane przez dzieci

Liturgia Słowa

Długo oczekiwany moment przyjęcia Chrystusa do swojego serca.

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

piątek,
19 lipca 2019

(200. dzień roku)

Pogoda

Zegar

Sonda

Jak często modlisz się do Ducha Świętego?

Bardzo często

Często

Czasami

Rzadko

Bardzo rzadko


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego