Menu

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Piątek, II Tydzień zwykły Rok B, II Wspomnienie ś

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
3078

Statystyki

W niedzielę 18 maja w kościele parafialnym w Pieszkowie przystąpiło po raz pierwszy do Komunii świętej 14 dzieci. Przygotowane przez panią katechetkę Marię Pelc i rodziców dzieci uczestniczyć mogły w sposób pełny we Mszy św.

Nasze uczestnictwo w Eucharystii powinno być świadome, tzn. winniśmy mieć świadomość tego faktu, że przez Chrzest staliśmy się uczestnikami kapłaństwa Chrystusa i zostaliśmy zaproszeni do udziału w celebracji liturgii; czynne, tzn. przejawiające się we wspólnym śpiewie, recytacjach, dialogach, postawach; pełne , czyli polegające na przyjęciu czystym sercem słowa Bożego (zob. drugą formę aktu pokutnego) i Chrystusa w Komunii Świętej oraz polegające na realizacji skutków sakramentalnych w codziennym życiu. Mamy łączyć naszą celebrację liturgii (wszyscy celebrujemy pod przewodnictwem kapłana) z naszym postępowaniem poza liturgią, poza świątynią. Mamy iść z kościoła i opowiadać, jak dobry jest Pan, jak "wielkie rzeczy nam uczynił" (por. Łk 1,49) oraz starać się o nowe dobre czyny, z którymi przyjdziemy na następną Mszę Świętą.-Uczestnictwo wiernych we Mszy Świętej według wskazań Episkopatu Polski (9.03.2005).

Wspieraliśmy wszyscy te dzieci naszą modlitwą, aby były zawsze wierne Temu, Którego przyjęły do swoich serc, aby Jezus w Komunii był ich jak najczęstszym gościem.

Wyznanie wiary składane przez dzieci

Liturgia Słowa

Długo oczekiwany moment przyjęcia Chrystusa do swojego serca.

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

piątek,
19 stycznia 2018

(19. dzień roku)

Zegar

Sonda

Maryja jest naszą potężną wspomożycielką

wierzę w to z całego serca,doświadczam Jej wstawiennictwa bardzo wyraźnie

wierzę w Jej pomoc

wierzę bo tak mnie uczą rodzice

nie wierzę Jej


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego