Sobota, V Tydzień Wielkanocny
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

Po raz pierwszy 7 maja 2016 w sobotę wyruszyła  piesza pielgrzymka z Pieszkowa do Stoczka-Sanktuarium Królowej Pokoju i miejsce uwięzienia prymasa kard.Stefana Wyszyńskiego.Wyszliśmy o godzinie 7.00.Wyszły 23 osoby.Mieliśmy naszego organistę Zdzisława który nam grał i śpiewał a my na ile nam wychodziło pomagaliśmy.Odmówiliśmy 3 części różańca.W Stoczku byliśmy o godziny 14.50.Tam odprawiona została Msza święta.Miejscowy ksiądż nam przbliżył historię tego miejsca i oprowadził po celi kard.Stefana Wyszyńskiego.Nogi trochę niektórym bolały ale przeżycie duchowe piękne i na pewno warto było się poświęcić.Uczestnicy prosili o zorganizowanie podobnych pielgrzymek też do Glotowa.Nie ma problemu.Wkrótce podam ewentualny termin.

sobota,
25 maja 2019