Menu

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1529

Statystyki

Dzień Przedszkolaka i Ziemniaka

21 września 2015 roku, w grupie 5,6-latków miało miejsce wielkie święto – Dzień Przedszkolaka i Ziemniaka. Żeby było weselej i przyjemniej tego dnia zaprosiliśmy do przedszkola naszych rodziców, którzy towarzyszyli nam w naszych poczynaniach. Po przywitaniu się w kole przy muzyce, po wspólnych pląsach, poznaliśmy historię ziemniaka. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi, jak można go nazwać inaczej i jakie potrawy można z niego przyrządzić. Miłą niespodzianką był odczytany list od ziemniaka.

Z głowami pełnymi nowych wiadomości, podzieleni na grupy, z przygotowanych wcześniej skarbów i oczywiście z ziemniaków, wykonaliśmy piękne cudaki - kartoflaki. Wyszły nam cudownie. Po ciężkiej pracy przenieśliśmy się na świeże powietrze. Tu odbyło się wiele zabaw ruchowych- sadzenie ziemniaków, trafianie nimi do kosza, „wykopki” i wiele innych. Rodzice pomogli nam usmażyć na ognisku pyszne kiełbaski, które po takiej porcji ruchu i emocji smakowały jak nigdy. Nie zabrakło słodyczy jako nagrody za wspólną zabawę. We wspaniałych humorach udaliśmy się do domu. Ten dzień pozostanie w naszej pamięci na długo, a może wiosną spotkamy się z rodzicami ponownie???

Serdecznie dziękuję RODZICOM za pomoc w organizacji tego wspaniałego dnia. Myślę, że było warto, bo uśmiech dziecka jest bezcenny, a nie brakowało go.


Wychowawczyni grupy: EWA DYBCIO

 


Galeria

Powrót

Galeria II

Powrót

Galeria III

Powrót

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

piątek,
19 lipca 2019

(200. dzień roku)

Pogoda

Zegar

Sonda

Jak często modlisz się do Ducha Świętego?

Bardzo często

Często

Czasami

Rzadko

Bardzo rzadko


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego