Wtorek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Zakończyły się w naszej parafii misje parafialne.Bóg zapłać Ojcu Wojciechowi Chmieleckiemu za poprowadzenie tych misji.

Dziękuję wszystkim za udział.Cieszy mnie głeboki udział wielu osób.Liczne spowiedzi,Komunie Święte.Odnowione przysięgi małżeńskie.Jednocześnie martwi mnie obojetnośc wielu osób .Kiedys było nie do pomyslenia ,żeby nie uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu parafialnym i tak ważnym dla pogłębienia wiary!!!Dzisiaj niektórzy nawet tak ważne wydarzenie zlekceważyli a nawet ani razu nie uczestniczyli.Program był podany już bardzo dawno i nie możemy tłumaczyć się brakiem czasu.Może niektórzy tylko rzeczywiście nie mogli.Najczęściej jednak już nie zdajemy sobie sprawy że o Bogu nie można zapomnieć i jeżeli Mu żałujemy tej jednej godziny to znaczy ,że jesteśmy bardzo biedni na duszy.Bóg stał się kimś niepotrzebnym.Kimś ,kto nie pomaga a wręcz zakłóca nasz codzienny porządek dnia.Pan Nieba i Ziemi jest traktowany jak niepotrzebny dodatek do życia.Jak śmieć,którego trzeba wyrzucić z życia.To znak,że bardzo posunął się proces zanikania wiary u wielu osób.Czym się różnią od pogan?Co czeka dalej tych ludzi?Jak mocno jeszcze upadną i kiedy się wreszcie obudzą?Jaka przyszłość budują nastepnemu pokoleniu a może swoim dzieciom?Modlę sie o opamiętanie dla nich.Pamiętajmy,że każdy przed Bogiem bedzie musiał się rozliczyć.Nie tylko sasiad,ksiądz,jakiś urzędnk z miasta.Każdy osobiście.Może już niedługo.Obudzcie się wreszcie ci którzy śpicie i przeproście Jezusa za zmarnowany czas który dla was chciał  Jezus ofiarować ale go nie przyjeliście!!!Tak samo jak mieszkańcy Betlejem czy Jerozolimy.

Zacznijcie nowe życie ale z modlitwą,z Jezusem.Życie które da szczęście trwałe i prawdziwy pokój.Życie które da szczęście którego szukacie a nie znajdujecie bo nie szukacie go w Bogu.

Ci którzy trwali na modlitwie pielęgnujcie ziarno słowa Bożego zasiane w czasie misji.Trwajcie w przyjażni z Bogiem i w zgodzie z innymi ludźmi.Wydajcie dobre owoce spotkania z Jezusem.Bóg zapłać za pomoc w kuchni.Za potrawy przyrządzone dla księży.Za produkty na potrawy.Dużo osób włożyło wiele serca w te misje i niech Jezus wam wynagrodzi jak najobficiej.Bóg zapłać za wykonanie krzyża misyjnego dla Bogdana Wojtowicza.Za pomoc rodzinie Szulewa,Postupak,Pastuch.Bóg zapłać panom ,którzy nieśli krzyż misyjny.Stopniowo umieszczę poniżej zdjęcia z misji.

Misje parafialne procesja na cmentarz

Procesja z krzyżem

Ostatni dzień misji w Janikowie

Ostatni dzień misji w Pieszkowie