Menu

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Sobota, II Tydzień zwykły Rok B, II Dzień Powszedn

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1413

Statystyki

Baśnie z czterech stron świata

Dnia 24 lutego 2015 roku uczniowie klas 0 - III, wraz z wychowawcami wybrali się do Lidzbarskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Baśnie z czterech stron świata”  w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru ARTENES. Podczas  występu uczniowie  mogli obejrzeć przygody bohaterów takich bajek, jak: „Aladyn i czarodziejska lampa”, „O rybaku i złotej rybce”, „Mała Syrenka” oraz „Jaś i drzewo fasolowe”.  Profesjonalna gra aktorów,  barwne kostiumy, ciekawe dekoracje  oraz niezwykła muzyka, a przede wszystkim treść sprawiły,  że spektakl pozostanie  na długo w pamięci uczniów.

Natomiast uczniowie kl. IV-VI obejrzeli niezwykle ciekawy i nowoczesny spektakl "Magia teatru". Widzowie uczestniczyli w fantastycznej podróży akcji z ekranu na scenę i ze sceny na ekran. Przygody bohatera - Neja, będącego postacią teatralną, czyli rolą, dostarczyły dzieciom dużo wiedzy o teatrze począwszy od starożytnego, greckiego teatru poprzez teatr Szekspira, Moliera aż po współczesność.Połączenie teatru z prezentacją multimedialną, laserami i porywającą muzyką zapewniło widzom dobrą zabawę. Nie był to na pewno czas stracony.

Organizatorzy: Ewa Dybcio, Elżbieta Żarska.

 

 


Galeria

Powrót

 

W BAJKACH WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Zwłaszcza, gdy ma się jakiś zaczarowany przedmiot i równie czarodziejskiego ducha, który umożliwi nam taką podróż. Wtedy w mgnieniu oka można przenieść się z arabskiej jaskini nad brzeg jednego z rosyjskich mórz. Wspiąć się na olbrzymią łodygę fasoli w środkowej Anglii, by za chwilę z niej skoczyć w głębiny Morza Północnego. A wszystko to w towarzystwie nader ciekawych kompanów: tajemniczego Czarodzieja Roeoendera, Rybaka i jego chciwej żony, zakochanej Syrenki, sprytnego Janka i pewnego chłopca o imieniu Aladyn, który miał w swoim życiu mnóstwo szczęścia. Jeśli jeszcze dodamy, że ten zaczarowany duch to Dżinn ze starej lampy, to nie pozostanie nam już nic innego, jak zapiąć pasy i ruszyć w tę fascynującą podróż.

A więc w drogę!

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

sobota,
20 stycznia 2018

(20. dzień roku)

Zegar

Sonda

Maryja jest naszą potężną wspomożycielką

wierzę w to z całego serca,doświadczam Jej wstawiennictwa bardzo wyraźnie

wierzę w Jej pomoc

wierzę bo tak mnie uczą rodzice

nie wierzę Jej


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego