Menu

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1952

Statystyki

Baśnie z czterech stron świata

Dnia 24 lutego 2015 roku uczniowie klas 0 - III, wraz z wychowawcami wybrali się do Lidzbarskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Baśnie z czterech stron świata”  w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru ARTENES. Podczas  występu uczniowie  mogli obejrzeć przygody bohaterów takich bajek, jak: „Aladyn i czarodziejska lampa”, „O rybaku i złotej rybce”, „Mała Syrenka” oraz „Jaś i drzewo fasolowe”.  Profesjonalna gra aktorów,  barwne kostiumy, ciekawe dekoracje  oraz niezwykła muzyka, a przede wszystkim treść sprawiły,  że spektakl pozostanie  na długo w pamięci uczniów.

Natomiast uczniowie kl. IV-VI obejrzeli niezwykle ciekawy i nowoczesny spektakl "Magia teatru". Widzowie uczestniczyli w fantastycznej podróży akcji z ekranu na scenę i ze sceny na ekran. Przygody bohatera - Neja, będącego postacią teatralną, czyli rolą, dostarczyły dzieciom dużo wiedzy o teatrze począwszy od starożytnego, greckiego teatru poprzez teatr Szekspira, Moliera aż po współczesność.Połączenie teatru z prezentacją multimedialną, laserami i porywającą muzyką zapewniło widzom dobrą zabawę. Nie był to na pewno czas stracony.

Organizatorzy: Ewa Dybcio, Elżbieta Żarska.

 

 


Galeria

Powrót

 

W BAJKACH WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Zwłaszcza, gdy ma się jakiś zaczarowany przedmiot i równie czarodziejskiego ducha, który umożliwi nam taką podróż. Wtedy w mgnieniu oka można przenieść się z arabskiej jaskini nad brzeg jednego z rosyjskich mórz. Wspiąć się na olbrzymią łodygę fasoli w środkowej Anglii, by za chwilę z niej skoczyć w głębiny Morza Północnego. A wszystko to w towarzystwie nader ciekawych kompanów: tajemniczego Czarodzieja Roeoendera, Rybaka i jego chciwej żony, zakochanej Syrenki, sprytnego Janka i pewnego chłopca o imieniu Aladyn, który miał w swoim życiu mnóstwo szczęścia. Jeśli jeszcze dodamy, że ten zaczarowany duch to Dżinn ze starej lampy, to nie pozostanie nam już nic innego, jak zapiąć pasy i ruszyć w tę fascynującą podróż.

A więc w drogę!

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

piątek,
19 lipca 2019

(200. dzień roku)

Pogoda

Zegar

Sonda

Jak często modlisz się do Ducha Świętego?

Bardzo często

Często

Czasami

Rzadko

Bardzo rzadko


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego