Piątek, XI Tydzień zwykły Rok A, I Uroczystość Na

Tłusty czwartek

To - w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

Żeby tradycji stało się zadość, uczniowie naszej szkoły także zjedli tego dnia po smacznym pączku zakupionym przez rodziców. Było miło i słodko !

P.S.Z tym objadaniem się to uważać,obżarstwo to grzech a przesądy też są grzechem.Jednak zjeść można tego dnia więcej.Cieszyć się z ostatnich chwil karnawału i miło spędzić ten dzień.Smaczne paczki przypominają ,że już wkrótce słodkości bedą rzadziej na postnym stole-ks.Leszek.

H.S.