Wtorek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Wybudowana studnia w Czadzie, wykończona szkoła w Demokratycznej Republice Konga, wsparcie dla sierocińca w Zambii. To projekty już zrealizowane przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pieniądze uzyskują ze zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Dzięki zepsutym i niepotrzebnym pralkom, odkurzaczom, telewizorom, kuchenkom itp., przekazanym mogliśmy nieść pomoc . Dzięki tej pomocy ktoś na końcu świata będzie miał możliwość nauki czy dostęp do pitnej wody.

Akcja jest prowadzona cyklicznie od 2012 r. już w większości diecezji w Polsce.

Logistyką i techniczną stroną zbiórki zajmuje się wyspecjalizowana firma Green Office Ecologic sp. z o.o.W naszej parafii odbiór odbył się 20 lutego 2015.Dziękuję wszystkim za przyłączenie się do akcji.Nasza parafia też mogła pomóc misjom.Poniżej zdjęcia z załadunku.Uzbieraliśmy łącznie trzy palety  sprzętu.