Środa, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Spotkanie z misjonarzem

W mroźny, poniedziałkowy poranek / 01 grudnia 2014 r. / naszą szkołę odwiedził ksiądz Franciszek Laka , z Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie.

Ksiądz Franciszek tak mówi o sobie :

- „ Urodziłem się w Indonezji i wstąpiłem do Zgromadzenia Misjonarzy Werbistów w mojej ojczyźnie, ale potem przyjechałem do Polski, tutaj zostałem kapłanem i tutaj głoszę Dobrą Nowinę o zbawieniu wszystkich ludzi. Podzielę się więc z Wami historią mego życia i opowiem o tym, co to znaczy być prawdziwym misjonarzem Pana Boga”.

I właśnie opowiedział uczniom o życiu dzieci w Indonezji, ich potrzebach oraz problemach, o tym, że nauczył ich polskiej piosenki. Więc my też nie pozostaliśmy w tyle i nauczyliśmy się indonezyjskich słów do pięknej melodii. Śpiewanie przy akompaniamencie gitary było świetną zabawą. Takie spotkania pozostają w naszej pamięci na bardzo długo !

H. S.