Menu

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Środa, II Tydzień Adwentu Rok B, II Wspomnienie św

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1527

Statystyki

LEKCJA EKOLOGII

Mamy się czym pochwalić – mówi Maria Duchnik, podinspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Gminy w Górowie Iławeckim. - Już w 1996 roku wystartowaliśmy z organizacją festynu „Bocianie lato w Żywkowie” rozpoczynającego sezon letni na terenie naszej gminy. Z roku na rok impreza się rozwija. Do organizacji wydarzenia włączył się RDOŚ w Olsztynie, PTOP, a także pozyskaliśmy środki z WFOŚiGW w Olsztynie. Festyn to doskonała okazja do promocji naszej rodzimej przyrody - dodaje.

- W tym roku też nie próżnowaliśmy, ponieważ rozpoczęliśmy współprac z Towarzystwem na rzecz Ziemi w ramach projektu 100% Natury, dzięki czemu na antenie Telewizji Polskiej można było zobaczyć krótki film o Ostoi Warmińskiej, kręcony w Żywkowie i okolicach – tłumaczy Maria Duchnik. – Projekt – „Znak Natury” to kolejne zadanie realizowane w celu promocji obszarów Natura 2000, którego celem jest przybliżenia społeczeństwu idei sieci obszarów naturowych, przełamania stereotypów i tematów tabu.

Lekcje z zakresu edukacji ekologicznej prowadzone są też podczas specjalnych zajęć. W Pieszkowie w takim spotkaniu uczestniczyło ostatnio 50 uczniów. Tym razem tematem przewodnim była segregacja odpadów.

Lekcja odbyła się w ramach projektu sołectwa „Pieszkowo – nasz czysty zakątek”. Zadanie realizowane było od sierpnia do końca października. Spotkania dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Olsztynie. Wcześniej w ramach zadania zorganizowano akcję sprzątania okolicy. Zorganizowano także spotkanie w świetlicy wiejskiej na temat segregacji odpadów u źródła, a Pieszkowo wzbogaciło się o 10 drewnianych koszy ulicznych.


 


Galeria

Powrót

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

środa,
13 grudnia 2017

(347. dzień roku)

Zegar

Sonda

Maryja jest naszą potężną wspomożycielką

wierzę w to z całego serca,doświadczam Jej wstawiennictwa bardzo wyraźnie

wierzę w Jej pomoc

wierzę bo tak mnie uczą rodzice

nie wierzę Jej


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego