Piątek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues?a, prezbiterów, oraz Towarzyszy

Ślubowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas.

Z tej okazji przyrzekamy, że się bardzo postaramy

Pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać,

Być pomocnym w domu, w szkole i wypełniać ucznia rolę

Ślubowanie klasy pierwszej

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. Pierwszacy niemal przez cały wrzesień przygotowywali się do tej chwili.

30 września 2014 r. do szkoły przybyli rodzice, zaproszeni goście : wójt naszej gminy Pani Bożena Olszewska Świtaj, radny gminy pan Władysław Hołub, radny powiatu bartoszyckiego pan Marek Pasławski, proboszcz naszej parafii ksiądz Leszek Wojcinowicz a w imieniu pani Dyrektor Zespołu Szkół przybyła sekretarz szkoły pani Jolanta Pisarczyk.

Mimo wielkiej tremy dzieciom udało się z ładnie zaprezentować swoje wiersze i piosenki. Potem było ślubowanie, pasowanie, dużo prezentów oraz słodki poczęstunek.

Szkoła w Pieszkowie przyjęła do swego grona szesnastu nowych uczniów, którzy ślubowali uroczyście :

Nauczycieli szanować,

Do lekcji się przygotować,

Działać na rzecz swojej szkoły

Być uprzejmym i wesołym !

H.S.

piątek,