Menu

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Środa, II Tydzień Adwentu Rok B, II Wspomnienie św

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1756

Statystyki

KLUB CZTERECH ŻYWIOŁÓW

 

W II semestrze roku szkolnego 2013/2014 uczniowie klas I –III po raz pierwszy uczestniczyli w realizacji projektu przyrodniczego o nazwie "Klub czterech żywiołów”. Program przygotowany został przez Wydawnictwo Nowa Era oraz Polską Grupę Energetyczną.

Głównym celem projektu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych uczniów, promowanie postaw ekologicznych, rozwijanie ciekawości świata, chęci dociekania, badania i eksperymentowania.

Zajęcia Klubu mają na celu pokazać dzieciom jak fascynujący jest świat przyrody - tej bliskiej za oknem i tej nieco dalszej - a także uzmysłowić im, dlaczego warto troszczyć się o środowisko naturalne

i jak to robić na co dzień.

Każdy Klubowicz posiada legitymację Strażnika Żywiołów, w której gromadzi naklejkowe punkty i odznaki-sprawności. Dodatkową zachętą do wykonania trudniejszych zadań są naklejki z rangami Mistrz i Arcymistrz. Celem każdego ucznia jest zebrać odpowiednią liczbę punktów oraz co najmniej cztery sprawności z każdego z czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi.

Na uwagę zasługuje wielkie zaangażowanie dzieci i zdrowa rywalizacja w zdobywaniu poszczególnych sprawności. Dzieci bardzo chętnie podejmują nowe naukowe wyzwania i doskonale się przy tym bawią.

Udział w projekcie to niebywała okazja, by w niekonwencjonalny, ciekawy sposób zdobywać wiedzę na temat otaczającego nas środowiska.

 

Danuta Kaczyńska

Małgorzata Kinal

 

Halina Stankiewicz 

Galeria

Powrót

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

środa,
13 grudnia 2017

(347. dzień roku)

Zegar

Sonda

Maryja jest naszą potężną wspomożycielką

wierzę w to z całego serca,doświadczam Jej wstawiennictwa bardzo wyraźnie

wierzę w Jej pomoc

wierzę bo tak mnie uczą rodzice

nie wierzę Jej


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego