Menu

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2317

Statystyki

Dzień Dziecka w Malborku ! !

 

W tym roku postanowiliśmy zamienić tradycyjne obchody Dnia Dziecka w szkole na wycieczkę do Malborka. Z pomocą rodziców, którzy po części opłacili wyjazd, wspomogła nas również Gminna Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, cała społeczność szkolna, w dniu 3 czerwca 2014r , dwoma wynajętymi autokarami pojechała do Dino Parku.

Ścieżka edukacyjna, od której zaczęliśmy zwiedzanie, pełna była olbrzymich dinozaurów. Zwierzaki ruszały głowami, ogonami, wydawały groźne odgłosy, nawet puszczały oko do zaciekawionych dzieci. Kolejna atrakcja to mini zoo, można było obejrzeć zwierzęta na żywo, podziwiając ich piękno wśród doskonale wkomponowanej scenerii parku. Następnie ruszyliśmy na duży plac zabaw. Kolorowa konstrukcja wyposażona w pajęcze przejścia oraz zjeżdżalnie dały upust dziecięcej energii. Mali „archeolodzy” mieli możliwość odszukania ukrytego w piaskownicy szkieletu dinozaura.

Silne emocje towarzyszyły widzom w kinie 5D Extreme. Film edukacyjny „Zagłada dinozaurów” przedstawiał jak żyły oraz wyginęły dinozaury. Dzieci poczuły zapach z twarzy dinozaura, tupot ich stóp, zostały skropione wodą, były świadkiem wykluwania się młodych. Niektórzy nie wytrzymali tych efektów i po prostu uciekli z sali kinowej. Więcej było jednak „twardzieli”, którzy wytrwali do końca seansu.

Po sutym obiedzie / kotlet schabowy, frytki, surówka/ dzieci znowu mogły rozładować swą energię w Krainie Zabaw. Do wyboru były : bombery, pontony, karuzela, kolejka itp. Można było zajrzeć do muzeum skamieniałości, obejrzeć szczątki zwierząt i roślin oraz kupić ciekawą pamiątkę.

Ku wielkiemu niezadowoleniu większości dzieci musieliśmy zakończyć pobyt w Dino Parku i około godziny 18.00 powrócić do Pieszkowa. Wycieczka była wspaniała, pełna wrażeń!

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w przyszłym roku również planujemy podobny wyjazd. A dokąd ? To pozostaje na razie tajemnicą.

 

 

H.S.

Galeria

Powrót

Galeria

Powrót

galeria

Powrót

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

piątek,
19 lipca 2019

(200. dzień roku)

Pogoda

Zegar

Sonda

Jak często modlisz się do Ducha Świętego?

Bardzo często

Często

Czasami

Rzadko

Bardzo rzadko


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego