Menu

Święta

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1760

Statystyki

Klub Bezpiecznego Puchatka

 

W roku szkolnym 2013/2014 klasa I przyłączyła się do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.

Na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych przeprowadzone zostały zajęcia, w trakcie których uczniowie obejrzeli film instruktażowy dotyczący bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne ( zajęcia w pobliżu przejścia dla pieszych). Do szkoły został zaproszony przedstawiciel policji, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa. Uczestnicy programu otrzymali książeczki „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”, dzięki którym mogli utrwalić zdobyte wiadomości oraz broszury informacyjne dla rodziców. Podczas realizacji treści programowych związanych z bezpieczeństwem uczniowie wzięli udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa, który odbył się w listopadzie.

Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego.

Po przeprowadzeniu zajęć oraz po przyniesieniu do szkoły wypełnionych książeczek uczniowie otrzymali dyplomy, a szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem „ Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

D. Kaczyńska

 

 

Powrót