Niedziela, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1968

SZKOLNE JASEŁKA

20 grudnia 2013 roku na holu szkolnym zebrała się cała społeczność szkolna,

ks. proboszcz oraz rodzice. Piękna scenografia wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój. O miłe doznania zadbali uczniowie klas IV- VI, którzy przygotowali jasełka.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia, którzy po bezowocnych poszukiwaniach wybrali na nocleg ubogą stajenkę. Jednak to do nich i małego Jezusa przybyli trzej Mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca sceny z narodzin Syna Bożego, pasterzy, mędrców, aniołów oraz dzieci przeplatana była śpiewem kolęd.

Na zakończenie Pani Kierownik Halina Stankiewicz oraz Ks. Leszek Wojcinowicz złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia oraz podzielili się opłatkiem z gospodarzami klas. W świątecznych nastrojach uczniowie i nauczyciele rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

M. Borodzicz