Czwartek, VI Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła

Rondelkolada w klasie II

6 grudnia w drugiej klasie upłynął w niecodziennej atmosferze. Oczywiście wielką radość sprawiły mikołajkowe prezenty, jednakże nie mniej emocji dostarczyła rondelkolada.

Uczniowie wraz z rodzicami piekli świąteczne pierniczki. Wrażeń było co nie miara. Niełatwym zajęciem okazało się wałkowanie ciasta. Ogromną uciechę sprawiło wyciskanie foremkami pierniczków o różnorodnych kształtach. Jednak najbardziej podobało się dekorowanie już upieczonych ciasteczek.

Zapach pieczonych pierniczków zwabił wielu uczniów, oczywiście z ochotą częstowano wszystkich, którzy zajrzeli do klasopracowni drugoklasistów.

Dzień minął pracowicie i ciekawie. Dzieci ozdobią wigilijne stoły w swoich domach własnoręcznie wykonanymi pierniczkami.

Małgorzata Kinal

czwartek,