Menu

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2248

Statystyki

Ślubowanie klasy pierwszej

 

Dnia 17 października 2013 roku odbyło się ślubowanie klasy pierwszej Szkoły Filialnej w Pieszkowie.

W uroczystości tej wzięła udział cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście : dyrektor Zespołu Szkół w Kandytach - pani Halina Czerniewska, radny powiatowy - pan Marek Pasławski , radny gminy - pan Władysław Hołub, ksiądz proboszcz Leszek Wojcinowicz.
Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Wychowawczyni zapoznawała i wdrażała swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Klasa pierwsza przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Mogli więc uroczyście ślubować, że będą dobrymi Polakami i uczniami.

Następnie pani kierownik pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem oraz wręczyła dyplomy i książeczki SKO. Każdy złożył odcisk palca w kronice szkolnej.Dzieci otrzymały mnóstwo prezentów od przybyłych gości, którzy życzyli im sukcesów w nauce oraz od szóstej klasy i rodziców.

Po uroczystości pierwszoklasiści wraz z gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

wychowawczyni klasy I - D. Kaczyńska

 

 

Powrót