Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 17 października 2013 roku odbyło się ślubowanie klasy pierwszej Szkoły Filialnej w Pieszkowie.

W uroczystości tej wzięła udział cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście : dyrektor Zespołu Szkół w Kandytach - pani Halina Czerniewska, radny powiatowy - pan Marek Pasławski , radny gminy - pan Władysław Hołub, ksiądz proboszcz Leszek Wojcinowicz.
Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Wychowawczyni zapoznawała i wdrażała swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Klasa pierwsza przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Mogli więc uroczyście ślubować, że będą dobrymi Polakami i uczniami.

Następnie pani kierownik pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem oraz wręczyła dyplomy i książeczki SKO. Każdy złożył odcisk palca w kronice szkolnej.Dzieci otrzymały mnóstwo prezentów od przybyłych gości, którzy życzyli im sukcesów w nauce oraz od szóstej klasy i rodziców.

Po uroczystości pierwszoklasiści wraz z gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

wychowawczyni klasy I - D. Kaczyńska