Menu

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1892

Statystyki

 „PAMIĘTAJMY O OGRODACH"

 

 

Zapach tymianku, macierzanki, smukłe malwy w wiejskich ogrodach – gdzie to się podziało? Gdzie te tradycyjne kwiaty naszych wsi? O przywrócenie barw, zapachów ziół i kwiatów z minionych lat postarali się realizatorzy projektu „Pamiętajmy o ogrodach”, przeprowadzonego w Pieszkowie, w ramach dofinansowania ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście.Pieszkowo jest jedną z największych wsi gminy, liczącą 280 mieszkańców.

Zarówno sołtys z radą sołecką, jak i mieszkańcy dbają o obejścia, o estetyczny wygląd miejsc publicznych, bo jesteśmy - ze względu na położenie - wizytówką Gminy Górowo Iławeckie. Realizacja projektu pozwoliła zadbać o wygląd wsi w szerszym zakresie. Od lipca do końca września wykonano szereg prac upiększających ich małą ojczyznę. Do przygotowania projektu nasadzeń zatrudniono wykwalifikowanego projektanta krajobrazu - Panią Martę Złotucha.

 

Korzystając z jej wskazówek i rad zakupiono krzewy, kwiaty, zioła do nasadzeń i przeprowadzono prace na terenie miejscowości. I tak w ramach projektu powstały barwne skalniaki,kwietniki i klomby wzbogacone obiektami małej architektury. Na realizacji projektu zyskał nie tylko wizerunek wsi, ale przede wszystkim mieszkańcy. Wspólna praca, wykonana na rzecz miejscowości, nie tylko zintegrowała lokalną społeczność,ale również pozwoliła powrócić do tradycji wsi polskiej, do tożsamości oraz kultury, która ulega zapomnieniu i zatraceniu.

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

piątek,
19 lipca 2019

(200. dzień roku)

Pogoda

Zegar

Sonda

Jak często modlisz się do Ducha Świętego?

Bardzo często

Często

Czasami

Rzadko

Bardzo rzadko


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego