Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

W Zielenicy nabożeństwo odbyło się 21 maja w świetlicy.Pięknie ,że było dużo młodzieży i dzieci.

Odwiedziny mieszkańców miejscowości modlących się pod krzyżem rozpoczęło się od Jagot.7 maja przy pięknej pogodzie modliliśmy się z mieszkańcami tej miejscowości.Tematem poruszanym w czasie tegorocznego nabożeństwa jest objawienie Matki Bożej w Civitavecchia.

Pod krzyżem w Żołędniku spotkałem się 10 maja.Po nabożeństwie odmówionym w lekkim pośpiechu bo nad głową wisiała chmura burzowa mieszkańcy spotkali się pod dachem przy cieście i napojach.Dziękuję za wspólną modlitwę i przygotowanie poczęstunku.Msza za mieszkańców Żołędnika odprawiona została w kościele w Janikowie następnego dnia 11 maja o godz.18.00.

13 maja jest wspomnieniem Matki Bożej Fatimskiej.Spotkaliśmy się na nabożeństwie w Kaniach Iławeckich przy kapliczce z figurką patronki tego dnia.

Mała miejscowość ale frekwencja procentowo na ilość mieszkańców jedna z najwyższych w parafii.Po nabożeństwie poczęstunek dla mieszkańców.

ºMłodsi też skorzystali z poczęstunku choć zdjęcia tego nie ujawniają.

14 maja nabożeństwo w Nerwikach.Piękna pogoda towarzyszyła naszej modlitwie.Nerwiki pustoszeją.

Pałac zamieszkują już tylko dwie rodziny ale na nabożeństwie jest spora gromadka.

Jednak niektórych osób nie ma.Nie zapominajcie o swojej najlepszej Matce!

Jej tak bardzo zależy na nas.

W Piasecznie nabożeństwo odbyło się 15 maja.Uczestniczyło też trochę najmłodszych mieszkańców .

Maryja często przychodzi właśnie do dzieci.Miłości do Niej trzeba uczyć od najmłodszych lat.

Na koniec spotkaliśmy się w świetlicy na poczęstunku.

W Pudlikajmach odbyło się nabożeństwo 19 maja.Po nabożeństwie spotkaliśmy się u rodziny Baluch.

Jadąc ulicami polskich wsi da się zauważyć,że jest wiele miejscowości,gdzie rodzice nie uczą swoich dzieci miłości do najlepszej z  Matek.

Dziekuję wam,że u was w Zielenicy jest inaczej.

W Glądach nabożeństwo z moim udziałem odprawione było 23 maja.

28 maja odwiedziłem mieszkańców Bądz.

Po nabożeństwie spotkaliśmy się w jednym z domów.Bóg zapłać mieszkańcom wszystkich miejscowości za pamięć o Maryji.

Za pielęgnowanie pięknej polskiej tradycji.Maryji zaś dziękujemy za cierpliwosć nad nami i prowadzenie  nas do swojego ukochanego Syna.