Menu

Święta

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2008

Statystyki

Konkurs – „Znam swoje prawa”

 

 

Rok 2012 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Janusza Korczaka. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Kandytach 12.06.2012r. odbył się konkurs międzyszkolny „Znam swoje prawa” Patronem tej szkoły jest właśnie Janusz Korczak – pierwszy obrońca praw dziecka, lekarz i pisarz. Każdą szkołę (tzn. Pieszkowo, Kamińsk, Toprzyny, Kandyty) reprezentowała trzyosobowa grupa z każdej klasy (IV-VI) Oprócz wiedzy na temat praw dziecka uczniowie mieli za zadanie przygotować pantonimę, która odzwierciedlałaby jakieś prawo.

 

Skład klas:

 

Kl. IV Karolina Baluch

Klaudia Tatol

Marta Rydzewska

 

Kl. V Aleksandra Petrecka

Kamila Ciechanowicz

Bartosz Martusewicz

 

Kl. VI Daria Pachulska

Kamila Skrzypa

Izabela Tańska

 

Nasi uczniowie spisali się wręcz znakomicie. Zajęliśmy I miejsca w każdej grupie wiekowej. Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe, był także słodki poczęstunek oraz obiad. Ponadto Iza Tańska z Kl. VI-ej zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Jestem starszy, pomagam młodszym kolegom.”

Konkurs „Znam swoje prawa” był bardzo dobrze przygotowany zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Niewątpliwie jest to dużą zasługą pani Ewy Kurasz - nauczycielki z Kandyt . A my do swojej szkoły wróciliśmy bardzo, bardzo szczęśliwi i zadowoleni. W końcu byliśmy najlepsi!

 

 

E. Żarska