Menu

Święta

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Rok C, I
Szesnasta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2600

Statystyki

Konkurs – „Znam swoje prawa”

 

 

Rok 2012 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Janusza Korczaka. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Kandytach 12.06.2012r. odbył się konkurs międzyszkolny „Znam swoje prawa” Patronem tej szkoły jest właśnie Janusz Korczak – pierwszy obrońca praw dziecka, lekarz i pisarz. Każdą szkołę (tzn. Pieszkowo, Kamińsk, Toprzyny, Kandyty) reprezentowała trzyosobowa grupa z każdej klasy (IV-VI) Oprócz wiedzy na temat praw dziecka uczniowie mieli za zadanie przygotować pantonimę, która odzwierciedlałaby jakieś prawo.

 

Skład klas:

 

Kl. IV Karolina Baluch

Klaudia Tatol

Marta Rydzewska

 

Kl. V Aleksandra Petrecka

Kamila Ciechanowicz

Bartosz Martusewicz

 

Kl. VI Daria Pachulska

Kamila Skrzypa

Izabela Tańska

 

Nasi uczniowie spisali się wręcz znakomicie. Zajęliśmy I miejsca w każdej grupie wiekowej. Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe, był także słodki poczęstunek oraz obiad. Ponadto Iza Tańska z Kl. VI-ej zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Jestem starszy, pomagam młodszym kolegom.”

Konkurs „Znam swoje prawa” był bardzo dobrze przygotowany zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Niewątpliwie jest to dużą zasługą pani Ewy Kurasz - nauczycielki z Kandyt . A my do swojej szkoły wróciliśmy bardzo, bardzo szczęśliwi i zadowoleni. W końcu byliśmy najlepsi!

 

 

E. Żarska

 

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

niedziela,
21 lipca 2019

(202. dzień roku)

Pogoda

Zegar

Sonda

Jak często modlisz się do Ducha Świętego?

Bardzo często

Często

Czasami

Rzadko

Bardzo rzadko


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego