Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

3 czerwca to dzień I Komunii Świętej w naszej parafii.Po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swoich serc 14 dzieci.

"Bierzcie i jedzcie...bierzcie i pijcie z tego wszyscy... Czyńcie to na moją pamiątkę... Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew ma życie wieczne a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym...''Te słowa zostawił sam Jezus Chrystus i następna grupa naszych wiernych zaczęła je wprowadzać w życie.

Nie wystarczy się modlić w domu,żeby zostać zbawionym bo byśmy musieli usunąć z Pisma Świętego powyższe słowa.Módlmy się za te dzieci by wytrwały w Chrystusie w tych czasach gdzie ludzie często szukają szczęścia w marnościach.By Jezus Dobry Pasterz chronił je przed wpływem ludzi pysznych, stawiających swój rozum ponad słowem Bożym.My zaś wiemy kogo wybraliśmy i za apostołami powtarzamy-"Panie Ty masz słowa życia wiecznego.Do kogóż pójdziemy?"