Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Święto Matki Bożej Różańcowej  7 października to dzień odpustu w Janikowie.Msza św. jak co roku rozpoczęła się o godz.12.00.Przewodniczył w koncelebrze ks.kan. Władysław Boksa.W koncelebrze odprawiał Mszę św.i poprowadził nabożeństwo ks.kan.Józef Gawrylczyk a słowo Boże wygłosił ks.proboszcz Jerzy Olechnowicz.W uroczystości wzięli udział księża z sąsiednich parafii oraz ks prałat Kazimierz Sawostianik i ks.infułat Adolf Setlak,który po procesji poświęcił piękny nowy krzyż koło kościoła.Przybyli licznie mieszkańcy z rejonu Janikowa oraz goście z parafii z Rodnowa i Babiaka.Darem ołtarza od mieszkańców było w tym roku vasculum i ampułki.Bóg zapłać mieszkańcom za staranne przygotowanie do uroczystości naszej Pani Różańcowej.

poniedziałek,
23 października 2017

Maryja jest naszą potężną wspomożycielką

wierzę w to z całego serca,doświadczam Jej wstawiennictwa bardzo wyraźnie