Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

W dniach 19-24 sierpnia dzieci i młodzież z naszej parafii(przede wszystkim ministranci i pozostała młodzież aktywna w życiu parafii)przebywają w Górach.Fundusz na wyjazd otrzymaliśmy dzięki programowi wspierania obszarów wiejskich(PPWOW).Dziękujemy pani wójt Bożenie Świtaj za podpowiedź i pomoc w zdobyciu tych środków.Środek transportu sponsorował pan Leszek Chmielewski,któremu również dziękujemy.Dziękujemy za znalezienie atrakcyjnego i taniego noclegu w Lesku dla pana Waldemara Michalskiego.Dzięki temu wiele dzieci za piękną służbę Bogu i ludziom skorzysta z atrakcyjnego wyjazdu na który nie każdy może sobie prywatnie pozwolić.Nocleg mają zapewniony w Lesku.Stamtąd wyjeżdżają na okoliczne atrakcyjne miejsca.Piękne łono natury,obiekty zabytkowe i sakralne.Pierwszy dzień to przejazd do Leska.Po drodze zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Drugi dzień to pobyt na zaporze Solińskiej i w Komańczy.Wieczorem Msza święta w Lesku.W sobotę wybraliśmy się w góry.Przejście szlakiem Połoniny Wetlińskiej (Chatka Puchatka,Przełęcz Orłowicza,Wetlina).Powrót już tylko na obiadokolację.Ta atrakcja wystarczyła na jeden dzień.Niedziela to wycieczka do Zwierzynia .Tam odprawiliśmy w terenie Drogę Krzyżową,byliśmy przy cudownym źródełku,na tamie w Myczkowcach.
Poniedziałek-ostatni dzień przed powrotem to zwiedzanie skansenu w Sanoku.Mieliśmy możliwość porównania naszych domów z tymi w jakich mieszkali nasi dziadkowie.Piękne były.Wolimy jednak pozostać w swoich mieszkaniach.