Piątek, XI Tydzień zwykły Rok A, I Uroczystość Na

31 lipca 2010 r. o godzinie 14.00 Mszą św. o godz.14.00 rozpoczął się Festyn rodzinny.Potem udaliśmy się pod szkołę gdzie odbyła się część artystyczna.Wystąpiły zespoły Rogóżanie,Horpyna,Świąteczna Kapela,Fervor. Rozstawiono stoiska z kiełbaską,kukurydzą prażoną,swojskim smalcem,pierogami i wiele innych.Atrakcją była również loteria fantowa na której można było wygrać między innymi wielką lodówkę, kuchenkę mikrofalową,rozdrabniacz do owoców i inne rzeczy.Odbywały się konkursy sprawnościowe ,rzut piłką lekarską,turniej Strong Mena.Na koniec można było skorzystać z zabawy w świetlicy którą prowadził Kazimierz Ciechanowicz.
Organizatorami festynu byli ksiądz proboszcz i rada parafialna,sołtys i rada sołecka.Festyn był finansowany ze środków PPWOW i Gminy Górowo Iławeckie