Menu

Święta

Niedziela, XX Tydzień zwykły
Rok C, I
Dwudziesta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5636

Statystyki

W dniach 30 czerwiec do10 lipca odbył się wyjazd młodzieży z Gminy Górowo Iławeckie.Wyjechały dzieci z parafii Kandyty,Kamińsk i Pieszkowo.Wyjazd odbył się dzięki środkom unijnym do których projekt przygotowała Gmina Górowo Iławeckie.Dziękujemy pani wójt Bożenie Świtaj dzięki której przygotowano projekt.Dziękujemy pani Gerdzie Westerkowsky która zatroszczyła się o jak najtańsze zakwaterowanie a przy tym w bardzo atrakcyjnym rejonie Bawarii.Przygotowała program i też włożyła swoje serce w ten wyjazd.Pojechały dzieci z chóru "Ornament" prowadzonego przez pana Sławomira Kuchara oraz grupa młodzieży z Mniejszości Niemieckiej.Uczestnicy dotarli na miejsce noclegu po 26 godzinach jazdy autokarem.Pierwszy dzień pobytu w ośrodku był dniem organizacyjnym.Drugiego dnia pobytu w Monachium zwiedzaliśmy muzeum w Alten Schleißheim.Młodzież była nad jeziorem i w wesołym miateczku gdzie miło spędziła popołudnie.

3.VII. byliśmy w Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen.Zwiedzaliśmy muzeum oraz odbył się tam kolejny występ naszego chóru.Po południu oglądaliśmy mecz Niemcy-Argentyna w barze w Monachium.Część mniej zagorzałych kibiców w tym czasie poszła na spacer.Tam mieli okazję pomodlić się w jednym z bawarskich kościołów.Po meczu chór zaśpiewał kilka piosenek dla niemieckich kibiców.

4.VII.Dzień się zaczął Mszą święta w Gröbenzell. Młodzież w czasie Mszy św. zaśpiewała dwie piosenki . Po Mszy św. śpiewały przy kościele , gdzie część parafian została i wysłuchała naszego koncertu.Potem zostaliśmy zaproszeni na grilla w ogrodzie państwa Westerkowsky.Następnie część opiekunów wzięła udział w głosowaniu na prezydenta.Na koniec pojechaliśmy na jezioro gdzie młodzież się opalała i kąpała.

5.VII. to dzień zwiedzania Monachium.Byliśmy w centrum miasta,katedrze  Najświętszej Maryii Panny,spacerowaliśmy uliczkami pełnymi pięknych kościołów,dawnych rezydencji i wielu innych cennych zabytków kultury Monachium.Można tam było spotkać ludzi z całego świata hindusi,muzułmanie i chrześcijanie.Byliśmy w salonie BMW,miasteczku olimpijskim oraz na zakupach.

6.VII.Wyjazd w Alpy.Zwiedzanie klasztoru w Benedictbeuern, kościoła św.Anny w Walchensse. Spacer ulicami Mittenwald.

7.VII.Zwiedzenie zoo.Pobyt w klasztorze w Andechs.

8.VII.Spotkanie z rządem Landu Bawarskiego,zwiedzanie Deutsches Muzeum w Monachium.
9.VII.Przejazd do Salzburga(brak dostępu do internetu- dokładne informacje  później)
10.VII.Zejście ze schroniska i przejazd do domów
Wyjazd był sponsorowany ze środków unijnych,  jednak koszty pobytu w tym kraju i w tym rejonie uniemożliwiły korzystanie ze wszystkich wygód i atrakcji.Mamy nadzieję że dzieci są zadowolone z pobytu.Jeżeli było coś nie tak przepraszamy.Liczymy jednak również na chociaż  odrobinę wdzięczności za okazane serce i poświęcony czas.Prywatny wyjazd na tyle czasu w te rejony by wyniósł około 3-5 tys. od osoby.Dzieci z Polski w te rejony w grupach zorganizowanych wyjeżdżają bardzo rzadko. Jeżeli ktoś mimo tego ma poczucie zmarnowanego czasu proszę na przyszłość wyjeżdżać indywidualnie a to pozwoli wyraźniej zauważyć jak wiele trzeba włożyć trudu w taki wyjazd.Liczę nade wszystko na zrozumienie i miłe wspomnienia z wyjazdu.Dziękuję tym wszystkim uczestnikom którzy zrobili wszystko dla tworzenia miłej atmosfery w czasie wyjazdu,współpracowali z nami i potrafili za wyjazd podziękować opiekunom i kierownikowi i organizatorom wyjazdu.
Ks.Leszek.

 

Monachium

Powrót

4.VII.

Powrót

5.VII

Powrót

6.VII.

Powrót

7.VII

Powrót

8.VII

Powrót

9.VII

Powrót

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

niedziela,
18 sierpnia 2019

(230. dzień roku)

Pogoda

Zegar

Sonda

Jak często modlisz się do Ducha Świętego?

Bardzo często

Często

Czasami

Rzadko

Bardzo rzadko


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego