Wtorek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Kościół w Janikowie

Kościół w Janikowie jest kościołem filialnym w parafii Pieszkowo.Nie zachowało się w nim nic zabytkowego tak jak w kościele parafialnym.Jednak mieszkańcy Janikowa wraz z sąsiednimi miejscowościami i poszczególnymi proboszczami  dbają o jego wygląd dzięki czemu staje się coraz ładniejszy.Równiez byli mieszkaćy Janikowa mieszkający obecnie w Niemczech,a zwłaszcza  organizująca wszystko pani Gerda Westerkowsky odwiedzają kościół i są wraz z obecnymi mieszkańcami Janikowa sponsorami pięknego nowego dzwonu.Wokół kościoła był dawniej cmentarz.Obecnie zostało tam tylko kilka pomników .Nowy pomnik postawiony przez byłych mieszkańców Janikowa(Haanshagen) stoi w pobliżu nowej dzwonnicy i jest przypomnieniem o istniejącym tu kiedyś cmentarzu.

Dzwonnica ufundowana przez Gminę Górowo Iławeckie i nowy dzwon ufundowany przez byłych i obecnych mieszkańców Janikowa

Ołtarz w kościele

Ołtarz z obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej

Pomnik upamiętnający dawny cmentarz wokół kościoła