Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

Filia Biblioteki Publicznej w Pieszkowie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „ Cała Polska czyta dzieciom ”.

Dnia 25 lutego 2010 r rozpoczęto pierwszy cykl spotkań .Zaproszenie przyjęła Pani Jadwiga Pimpis – kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Górowo Iławeckie, która zaprezentowała baśń Ireny Kwinto pt. „Skąd się wzięło jezioro wielochowskie na Warmii.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach słuchały baśni

z zapartym tchem a na koniec kolorowały malowanki związane z tematyką baśni. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze.

Następne spotkanie już w marcu  z innym zaproszonym gościem.

Bibliotekarz

Teresa Pastuch

Ksiądz Proboszcz w bibliotece ……

Kolejnym gościem, który uczestniczył w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Bibliotece Publicznej w Pieszkowie był ksiądz Proboszcz Leszek Wojcinowicz.

Dzieci wysłuchały czytaną przez księdza baśń pt. „Złota kaczka”, której głównym przesłaniem było to, aby żyć uczciwie, dzielić się z potrzebującymi, a wtedy Pan Bóg w każdej pracy dopomoże.

Bibliotekarz

Teresa Pastuch