Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

Dożynki gminy Górowo Iławeckie odbyły się tym razem 6.IX.w Janikowie.Dziękujemy  władzom gminy za wybór tej miejscowości na tegoroczne święto dziękczynienia za zebrane plony i za przygotowanie dożynek.Rolnikom za ich ciężką pracę aby nam nie zabrakło chleba.Bogu za pogodę,nie najlepszą w czasie dożynek ale dobrą w czasie żniw dzięki czemu można było zebrać obfite plony.
Dożynki rozpoczęły się Mszą św. o o godz.13.30.Potem zgromadzonych na placu koło kościoła gdzie odbyły się dalsze obchody dożynek  powitał wójt gminy Górowo Bożena Świtaj i Kazimierz Montewka.
.Wystąpił zespół disco polo
Solar.Przeprowadzono loterię w której główną nagrodę wylosował sołtys Janikowa Stefan Szpilak.Można było kupić potrawy na gorąco,kawę i herbatę.Dochód z loterią i kawą przeznaczony był na remont dachu kościoła w Pieszkowie.Zebrano na czysto,po odliczeniu kosztów związanych z zakupem fantów 2510 zł.Bóg zapłać wszystkim kupującym losy, kawę czy herbatę za umożliwienie zgromadzenia powyższej kwoty.Wszystkim sponsorom pralki,pozostałych fantów.Mieszkańcom Janikowa za wszelki wkład w przygotowanie tych dożynek.Szkoda że to już tylko wspomnienie i znowu trzeba rok czekać do następnych dożynek.