Menu

Święta

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Rok C, I
Szesnasta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
6089

Statystyki

Dożynki gminy Górowo Iławeckie odbyły się tym razem 6.IX.w Janikowie.Dziękujemy  władzom gminy za wybór tej miejscowości na tegoroczne święto dziękczynienia za zebrane plony i za przygotowanie dożynek.Rolnikom za ich ciężką pracę aby nam nie zabrakło chleba.Bogu za pogodę,nie najlepszą w czasie dożynek ale dobrą w czasie żniw dzięki czemu można było zebrać obfite plony.
Dożynki rozpoczęły się Mszą św. o o godz.13.30.Potem zgromadzonych na placu koło kościoła gdzie odbyły się dalsze obchody dożynek  powitał wójt gminy Górowo Bożena Świtaj i Kazimierz Montewka.
.Wystąpił zespół disco polo
Solar.Przeprowadzono loterię w której główną nagrodę wylosował sołtys Janikowa Stefan Szpilak.Można było kupić potrawy na gorąco,kawę i herbatę.Dochód z loterią i kawą przeznaczony był na remont dachu kościoła w Pieszkowie.Zebrano na czysto,po odliczeniu kosztów związanych z zakupem fantów 2510 zł.Bóg zapłać wszystkim kupującym losy, kawę czy herbatę za umożliwienie zgromadzenia powyższej kwoty.Wszystkim sponsorom pralki,pozostałych fantów.Mieszkańcom Janikowa za wszelki wkład w przygotowanie tych dożynek.Szkoda że to już tylko wspomnienie i znowu trzeba rok czekać do następnych dożynek.

Dożynki 2009

Powrót

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

niedziela,
21 lipca 2019

(202. dzień roku)

Pogoda

Zegar

Sonda

Jak często modlisz się do Ducha Świętego?

Bardzo często

Często

Czasami

Rzadko

Bardzo rzadko


Blok reklamowy

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego